неділя, 26 липня 2020 р.

Бесіда на тему «Літо» в старшій групі в дитячому садку.

Подгрупповие заняття для вихованців групи компенсує спрямованості 5-7 років

Корекційно-розвиваючі завдання:
  -формування уявлень про літо і його ознаках;
  -розвиток зорового і слухового уваги і сприйняття,
  -активізація колірного і тематичного словника,
  -розвиток творчої уяви,
  -Вчити відповідати на питання, розвивати зв'язне усне мовлення.

Виховні завдання:
  -формування інтересу до занять;
  -расшірять уявлення про навколишній і розвивати допитливість,
  -Вчити адекватно поводитися в різних ситуаціях.

словник:   Жовтий, червоний, зелений; літо, спека, дощ, калюжі; самокат, велосипед, роликові ковзани; червень липень серпень

Матеріали та обладнання:
  Матеріали на магнітах різнокольорові гуртки, демонстраційний матеріал «Розповіді по картинках: Времена года. Мозаїка-Синтез », листочки з колами.

I. ОРГ. МОМЕНТ
  1) Тему заняття я назву пізніше, ви мені допоможете. Спочатку пограємо.

2) Гра "Удари"
  Я буду вимовляти різні слова. Якщо почуєте слово "літо", то вам потрібно хлопнути. Давайте перевіримо: зима, літо.
  Сніг, спека, сонце, літо, літо, червень, липень, серпень.
  Молодці, ви уважно слухали і впоралися із завданням.
  Скільки разів я сказала слово "літо"?
  Яке слово було "зайвим"?
  Що спільного було у 3 останніх слів?

3) Повідомлення теми.
  Здогадалися, яка тема нашого заняття? Про що будемо розмовляти? Правильно, про літо. Тема нашого заняття "Літо і літні заняття".

II. ОСНОВНА ЧАСТИНА
  1) Розповідь по картинці
  Хто зображений на малюнку? Що роблять хлопці? Яка пора року?
  Чим ще можна займатися влітку?

2) Лист від Незнайки.
  Тепер я прочитаю вам лист Незнайки про літо:
  Привіт, хлопці. Прийшло літо. Сонце світить жарко, кругом лежить сніг.
  Ми з Пончиком ходимо купатися, а Знайка купатися не любить, катається з гори на санках. У лісі достигли ягода - суниця, чорниця, малина, огірки.
  Літній січень - моє найулюбленіше пору року!
  Сподобалося вам лист Незнайки? А чому ви сміялися?
  Що переплутав Незнайко?

2) Розповідь про літо, складання "палітри".
  Якого кольору літо? Називайте свій колір і пояснюйте.
  Наприклад, я думаю, що літо біле, тому що влітку на небі бувають білі хмари. (Виставляється гурток білого кольору.)
Літо зелене (Виставляється гурток зеленого кольору.), Тому що навколо зелене листя на деревах і чагарниках і т.д.
  Які кольори ми вибрали для того, щоб розповісти про літо? - червоний, білий, синій, зелений, жовтий.
  Що можна сказати про літо, яке воно?
  Літо - різнобарвне.

пʼятниця, 24 липня 2020 р.

Тиждень "Літо". Ігри та вправи для ранкових зустрічей.

Тиждень "Літо". Ігри та вправи для ранкових зустрічей. Пропоную різні види ігор та вправ на літню тематику. Проводити деякі ігри краще на подвір'ї або на спортмайданчику. Матеріал має як виховну мету, так і розвивальну.

четвер, 16 липня 2020 р.

Дидактичні ігри «ЛІТО»

  1. «Що буває влітку?»

Проводиться аналогічно грі «Що буває восени?».

  1. «Спасибі, літо!»

Мета: розширити і активізувати словник по темі.

Устаткування: різноколірна коробочка з дарами літа (ягоди, гриби, горіхи, овочі, фрукти, доспілі до моменту гри).

Хід. Гру краще всього проводити на вулиці (ідеальне місце — дача). Вийшовши на вулицю, дитина помічає красиву коробочку (на столі, на сходинках, лавці і т. п) Відкривши скриньку, малюк виявляє в нім дари лікуючи. Дістаючи поодинці плоди, горіхи і ягоди, дитина розглядає їх, описує колір, форму, пробує па смак (те, що можна). Дорослий активізує мову малюка питаннями, допомагає в підборі слів.

  1. «Один — багато» (з іменниками по темі)

дощ — дощі  гроза — грози

веселка — веселки  блискавка — блискавки

річка — річки  м’яч — м’ячі

ягода — ягоди  гриб — гриби

фрукт — фрукти  овоч — овочі

  1. «Назви ласкаво» (з іменниками по темі)

сонце — сонечко  ягода — ягідка

гриб — грибок  м’яч — м’ячик

відро — відерко  дощ — дощик

річка — річка

  1. «Що зайве?»

Проводиться аналогічно грі в розділі «Зима».

  1. «Ігри з водою»

Мета: розширити і активізувати дієслівний словник по темі (префіксальні дієслова).

Устаткування: надувний басейн з водою або інша ємкість, лійка, відерко, пластмасові чашки, миски і інший посуд для гри з водою.

Хід. Гра проводиться на вулиці в теплий сонячний день. Дорослий розповідає дитині, що влітку сонечко дуже тепле, воно нагріває воду, і люди купаються. Потім пропонує малюкові пограти з теплою водою. Під час дій дитини з водою дорослий ставить йому питання: «Що ти зараз робиш?» (Наливаю воду виливаю воду, переливаю, доливаю, ллю). Якщо дитині важко, дорослий сам чітко вимовляє дієслова. На закінчення дитині пропонують поплавати з надувними іграшками (якщо дозволяють умови)

пʼятниця, 10 липня 2020 р.

Конспект заняття з малювання Тема: «Барви літа»

 Тема: «Барви літа»

Мета: створити у дітей радісний настрій, захоплення і подив від розмаїття барв, кольорів літа. Вчити відчувати характер кольорів і створювати свій образ літа. Удосконалювати композиційні навички: вміння створювати композицію на певну тему ( пейзаж), виділяти головне, встановлювати зв’язки, розташовувати зображення на аркуші паперу. Виховувати акуратність, гарні стосунки.

Матеріал: фарби, пензлики, стаканчики з водою, серветки, аркуші паперу, конверт з силуетами дерев, рослин у різні пори року, великий аркуш паперу; музика П.Чайковського «Липень».

Хід заняття

-         Дітки, сьогодні до нашого дитячого садочка надійшов лист. Ось подивіться який він великий і гарний. А прийшов він із далекої Півночі від пінгвінів. Ви хочете дізнатись, що там написано?

-         ( розкриваю лист, читаю): «Добрий день, дорогі діти! Пишуть вам пінгвіни із далекої Півночі. Ми знаємо, що ви дуже гарні і розумні діти. Ви багато знаєте, любити читати, малювати, танцювати, співати, гратися. І ми вирішили попросити у вас допомоги. Справа в тому, що ми навчаємося в своїй північній художній школі і наш художній керівник дав нам завдання намалювати літній пейзаж. Але проблема в тому, що ми живемо у країні де завжди лежить сніг і ми ніколи не бачили літа, яке воно, якого кольору. Допоможіть нам будь-ласка зобразити літній пейзаж. До побачення. Чекаємо від вас листа.»

-         Допоможемо пінгвінам?

-         Нам потрібно пригадати, якими кольорами ми з вами зобразимо літо. У цьому нам допоможе гра «Склади пейзаж». Ось у мене є намальовані дерева, рослини у різні пори року. Давайте підберемо ті, які відповідають літній порі року. ( діти підбирають зображення і викладають літній пейзаж).

-         Молодці, як гарно ми зобразили літній пейзаж. Але ж це тільки один пейзаж, а пінгвінів багато, і кожному з них хочеться отримати літечко. Сідайте на свої місця, (звучить музика), закрийте очі , пригадайте літечко, як ви відпочивали, Подумайте, які кольори передають тепле, сонячне літо. Малюйте те, що вам найбільше подобається влітку, нехай це буде ваше літо, яким ви його бачите. (діти малюють під музику)

-         Діти, давайте розглянемо ваші творчі роботи. Хто хоче розповісти про своє літечко?

-         Всі ви гарно попрацювали, кожен з вас зумів передати своє бачення літа, і я думаю, що пінгвіни будуть дуже задоволені нашими малюнками і зуміють виконати завдання свого художнього керівника.