Художньо-естетичний розвиток

«ДІТИ ПОВИННІ ЖИТИ У СВІТІ

КРАСИ, ГРИ, КАЗКИ,МУЗИКИ,

МАЛЮНКУ, ФАНТАЗІЇ,

ТВОРЧОСТІ»

В. СУХОМЛИНСЬКИЙ

Художньо-естетичний розвиток, на мою думку, має допомогти остаточно відмовитись від методик "дозволено - заборонено" та впроваджувати педагогіку стосунків, розвивати творчі здібності дошкільників: музичні, театральні, образотворчі, хореографічні.




Велике значення для розвитку дитини має художньо-естетичне виховання.
Дитина не тільки знайомиться з прекрасним, але й вчиться нескладним елементам виконання творчих робіт. Через малювання, ліпку, аплікацію у дитини розвивається мілка моторика, пробуджуються різні нахили, формується творче мислення. Покращуються уміння орієнтуватися в просторі, вдосконалюються навички планування послідовності дій з метою досягнення необхідного результату.
Розвиток мілкої моторики займає особливе місце, адже вона в подальшому буде сприяти освоєнню письма, і, звичайно, стимулювати розвиток мозку.

Завдання розвитку

Розвивати спостережливість, уміння бачити характерні естетичні ознаки навколишніх об"єктів, порівнювати їх. Ознайомлювати з творами образотворчого мистецтва, розвивати здібності до образотворчої діяльності, уяву та творчість. Вчити дитину створювати багатофігурні сюжетні композиції, розміщуючи предмети ближче та далі. Залучати до основ рукоділля, опановувати ази вишивання. Вчити створювати оригінальні композиції з природних та штучних матеріалів; заохочувати до дизайнерської діяльності.

Ознайомлювати дітей з різними видами та жанрами образотворчого мистецтва: живописом, графікою, скульптурою, архітектурою. Ознайомлювати дошкільнят з творами декоративно-прикладного мистецтва, з рагіональними особливостями української вишивки, кераміки, писанкарства, килимарства, ткацтва.

Немає коментарів:

Дописати коментар