НАШ ДЕВІЗ В РОБОТІ З БАТЬКАМИ :
"СТАВИТИСЯ ДО БАТЬКІВ:
До нетерплячих - терпляче;
До сором'язливих - турботливо;
До розгніваних - доброзичливо;
До образливих - особливо тактовно;
До грубих - делікатно.
А до всіх разом - уважно!"
STOP булінгу в сім'ї.До сором'язливих - турботливо;
Інструктаж для батьків
Дії під час ракетних та артилерійських обстрілів
Ракетна зброя пристосована для запуску з літаків, наземних пускових установок, воєнних кораблів, підводних човнів. Має звичайну або ядерну боєголовку. Ракетний обстріл – один із найбільш небезпечних видів вогневого ураження під час воєнних конфліктів, в результаті якого можлива велика кількість випадкових жертв серед населення. Про початок обстрілу можна дізнатися почувши віддалені звуки пострілів, гуркіт та спалахи впуску ракет.
Артилерійський обстріл здійснюється з танків, самохідних артилерійських установок, реактивних систем залпового вогню, штурмових гармат, ствольних артилерійських систем.
Якщо ви почули свист снаряду (шурхіт), а через 2-3 секунди – вибух, одразу падайте на землю. Не панікуйте! Швидко і уважно озерніться довкола та знайдіть місце, де можна сховатися надійніше.
Місця можливого схову визначені в інструкції .
Якщо ракетний або артилерійський обстріл застав вас на вулиці негайно лягайте на землю (канаву, яму), щільно притуліться до якогось виступу: бордюру, клумби, забору або якоїсь бетонної конструкції та накрийте шию та голову руками, при цьому закрийте долонями вуха і широко відкрийте рот – це врятує від контузії, вбереже від акустичного удару, ушкодження барабанних перетинок. Перечекайте. Прийняти лежачу позицію необхідно для того, щоб знизити шанс влучення осколків.
Якщо під час ракетного або артилерійського обстрілу ви знаходитесь у транспорті.
У разі якщо обстріл застав вас у маршрутному таксі, трамваї, тролейбусі – вимагайте негайної зупинки транспорту, відбіжіть від дороги в протилежному напрямку від багатоповерхівок та промислових об’єктів і заляжте на землю. Озирніться і знайдіть більш надійне укриття неподалік.
Якщо перші вибухи застали вас в автомобілі: негайно зупиніть машину, відбіжіть якомога далі від дороги і швидко шукайте укриття.
Якщо ракетний або артилерійський обстріл застав вас у будівлі
Негайно зійдіть у підвал, у випадку, якщо підвал відсутній або зачинений, зайдіть до сусідів на першому поверсі. Чим нижче спуститися, тим безпечніше.
Якщо ракетний обстріл застав вас у будинку зненацька і не лишилося часу зреагувати, швидко йдіть в кімнату віддалену від напрямку, звідки ведеться обстріл. Лежачи або сидячи притуліться до несучої стіни, не стійте напроти. Найчастіше осколки потрапляють у приміщення через вікна. Якщо є можливість заздалегідь заклейте скло вікон скотчем або забарикадуйте шафами, це врятує вас від уламків скла. Якщо обстріли є постійними, необхідно забарикадувати вікна мішками з піском, важкими меблями, речами.
У приватних будинках можна використовувати льох, але візьміть до уваги, що його може завалити. Тому залиште у будинку на видному місці великий помітний плакат із інформацією про ваше місцезнаходження під час обстрілів і розташування льоха.
Після закінчення ракетного або артилерійського обстрілу
Зачекайте приблизно 10 хв. Обережно підніміться, уважно огляньте місцевість навколо себе, пересувайтесь не кваплячись та уважно оглядайте маршрут руху, ноги ставте на вільну від уламків поверхню. Не піднімайте з землі жодних незнайомих вам предметів!
Бойові елементи зазвичай розриваються під час падіння, але можуть вибухнути й пізніше, у руках – від найменшого руху або дотику!
Інструктаж для батьків
Забезпечення особистої безпеки дітей дошкільного віку (попередження побутового травматизму)
Шановні батьки!
Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища.
Щоб вберегти дитину від біди, треба пам'ятати та дотримуватись наступних правил:
- не залишати дітей дошкільного віку самих удома, навіть на короткий час;
- не відпускати дітей самих в дитячий садок. Дітей вихователь приймає лише з рук батьків і відпускає додому з батьками;
- перевіряти місця, де гулятимете з дітьми, на наявність небезпечних предметів;
- вчити дитину користуватися дверним вічком;
- не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у поліцейську форму. Забороняйте розмовляти з незнайомцями на вулиці та йти з ними, сідати в машину, навіть якщо вони запропонують відвезти дитину до мами. Поясніть, що батьки ніколи не пришлють за дитиною чужу людину;
- вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104;
- забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети — вони можуть бути небезпечними;
- забороняти бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;
- не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича;
- запобігати формуванню в дитині жорстокого ставлення до тварин;
- не дозволяти дражнити тварин;
- не дозволяти вмикати електроприлади за відсутності дорослих;
- не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна;
- не дозволяти визирати у відчинене вікно;
- слідкуйте, щоб картини, вішалки для одягу були міцно прикріплені;
- контролюйте прийом їжі дитини, не допускайте попадання кісток в страві;
- страхуйте дитину на гойдалці та спортивному обладнанні;
- не забивайте цвяхи в квартирі на рівні зросту дитини;
- вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;
- вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини.
- уразі травмування дитини терміново звертатись до лікаря, потім повідомити вихователя
Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти своє життя та здоров'я!
"Вчимося розповідати дітям казки"
Консультація для батьків: «Літній відпочинок»
Настало літо - чудовий час року! Можна грати на повітрі, загартовуватися і оздоровлюватися.
Літній відпочинок-це довгоочікуваний відпочинок і для батьків, і для дітей. Тому дуже важливо, щоб батьки з найбільшою користю розпорядилися цим дорогоцінним часом. Необхідно пояснити дітям, що купатися, плавати, засмагати корисно для здоров'я лише в тому випадку, якщо дотримуватися певних правил безпеки.
Щоб відпочинок приніс тільки задоволення вам і вашій дитині постарайтеся дотримувати деякі правила:
1. Якщо ви займаєтеся зі своєю дитиною, пам'ятайте, що ці заняття повинні бути короткими і проводити їх краще в ранкові години.
2. Слід пам'ятати, що виїжджаючи за місто, або подорожуючи по світу, слід обговорювати з дитиною отримані враження. Ваше завдання розширювати кругозір дітей, з'єднуючи наявні знання і життєвий досвід дитини.
3. Всіма силами відволікайте дитину від телевізора і комп'ютера, проводьте весь вільний час на свіжому повітрі, купайтеся, катайтеся на велосипеді, самокаті, роликах, грайте у футбол. Літо - це зміцнення здоров'я дитини і від того, як він відпочине багато в чому залежить його здоров'я на весь наступний навчальний рік.
4. Намагайтеся дотримуватися режиму дня, інакше дуже важко до нього повертатися у вересні. Не забувайте, що недосипання розвиває неврози, зростає стомлення. Дитина повинна спати не менше 10 годин.
5. Слідкуйте за харчуванням дитини. Морозиво, газована вода, не принесуть здоров'я вашій дитині.
6. Вибирайте тільки ті види відпочинку, які влаштують вас і вашої дитини.
7. Плануючи екскурсію на відпочинку, обговоріть з дитиною заздалегідь, як він до цього ставиться, якщо реакція негативна, спробуйте знайти компроміс. Спробуйте знайти іншу екскурсію, яка цікава і вашій дитині. Радьтеся з дитиною, будьте уважним слухачем, цінність спілкування не в кількості часу, а якість спілкування (увага, повага, розуміння).
8. Збираючись на відпочинок з компанією, намагайтеся брати людей, які поділяють ваші інтереси. Оптимально їхати на відпочинок зі схожим складом сім'ї. Однакові турботи, однакові проблеми, взаємодопомога, догляд за дітьми.
9. Заведіть з дітьми розмову про літній відпочинок і улюбленому всіма занятті - купанні ( річці, морі, озері). Підкресліть відмінності між морем, річкою, озером. Нагадайте про знаки, що забороняють купатися.
Пам'ятайте:
Відпочинок - це добре. Неорганізований відпочинок - погано!Сонце - це прекрасно. Відсутність тіні - погано!
Морське повітря, купання - це добре. Багатогодинне купання - погано!
Купання - прекрасне закаливающее засіб
Місце для купання повинне бути неглибоким, рівним, з повільним плином. Перш ніж дати дитині можливість самостійно увійти в воду, необхідно переконатися в тому, що в даному місці немає ям, глибокої тіни, корчів, гострих каменів. У воді разом з дитиною обов'язково повинен знаходитися дорослий.
При купанні необхідно дотримуватися правила:
Не дозволяється купатися натще й раніше як через 1-1,5 години після їжі
У воді діти повинні перебувати в русі
При появі ознобу негайно вийти з води
Розпашілим не можна занурюватися в прохолодну воду.
Як за літо не втратити мовні навички дитини
Попереду літо - пора відпусток, дитячого відпочинку. Найголовніше завдання відпочити і оздоровити дітей. Батькам дітей, що мають мовленнєві вади, і влітку не можна забувати про проблеми своїх дітей. Важливо пам'ятати, що сформовані протягом навчального року навички (вироблені артикуляційні уклади, поставлені звуки, вивчені вірші, пальчикові ігри) за літній період можуть, як зміцнитися та увійти в звичний стереотип, так і загубитися.
Якщо дитина їде на літо, наприклад, до бабусі, то необхідно бабусю попередити про ваші проблеми. Надати матеріал щодо закріплення мовних навичок (домашні логопедичні альбоми, завдання з лексичним темами і навчанню грамоті, копії вивчених віршів, переказів тощо) і переконливо, дохідливо пояснити близьким, як важливі для дитини ці вправи та ігри. Закріплення звуків у мовленні - це тренінг: чим більше кількість повторень, тим швидше і якісніше йде введення звуків в мовлення дитини. Іншими словами, формується звичка правильної вимови, витісняючи звичку дефектного вимови.
У логопедичної практиці багато випадків, коли літній період «відкидає» позитивні результати корекції на кілька кроків назад. Після тривалої відпустки часто дитина приходить з колишніми мовними проблемами. За час відпочинку він втратив сформовані навички, недостатньо закріплені. Дитині і логопеду доводиться починати все спочатку, а хотілося б рухатися далі!
- Щодня робіть зарядку для мови (артикуляційну гімнастику):
1. «Смачне варення»
2. « Чашечка»
3. «Часики»
4. «Маляр»
5. «Індик»
6. «Гойдалки»
7. «Конячка»
8. «Грибок»
9. «Чистимо зубки»
- Продовжуйте автоматизувати поставлені звуки.
Як поєднувати відпочинок і читання
Літо - час відпочинку, але не варто забувати і про книжки. Нехай дитина прочитає вголос вам невеликий розповідь і не тільки перекаже його, а скаже, що він думає про вчинки героїв, висловить свою думку, спробує розмірковувати. Тим самим зв'язкова мова буде постійно розвиватися, а словниковий запас вашої дитини стане багатшим.
Під час прогулянок, поїздок ви також можете читати різноманітні вивіски, назви магазинів, кафе.
Рухливі ігри з дітьми на літньому відпочинку
Проводите більше часу на відкритому повітрі в рухливих іграх. Ігри з батьками - це невід'ємна частина розвитку дітей. Це й зміцнення здоров'я і гарний настрій. Спільні ігри зближують батьків і дітей. Ваша дитина прийде в захват, коли побачить серйозного тата, весело грає в м'яч. Для дошкільника «гра - єдиний спосіб звільнитися від ролі дитини, залишаючись дитиною». Для дорослого - «єдиний спосіб знову стати дитиною, залишаючись дорослою».
Вирушаючи на відпочинок з дітьми за місто, з компанією, не забувайте взяти із собою необхідні атрибути для гри, це можуть бути м'ячі, ракетки, а також багато іншого, на що вистачить фантазії.
Рухливі ігри з предметами (з масажним м'ячем, скакалками, обручем, іншим сезонним спортінвентарем) змагання, естафети будуть сприяти розвитку рухової сфери дитини, а саме об'єму, сили, переключення рухів, хорошої координації і моторної реакції, навчать формувати стратегію поведінки, особливо ігри з правилами.
У що ж можна пограти з дитиною, щоб це доставило радість вам і вашим дітям? Вибирайте ті ігри, які доступні вашій дитині. Враховуйте, що у дітей швидко пропаде захоплення, якщо вони не відчувають радість перемоги. Згадайте ігри, в які ви грали в дитинстві, навчіть цим іграм своєї дитини. Це доставить величезне задоволення і йому і вам, спогади дитинства дуже приємні! Попросіть дитину познайомити вас з іграми, в які він грає в дитячому саду зі своїми однолітками. Будьте уважним слухачем, адже це самі цінні хвилини вашого спілкування. Крім відмінного настрою ігри сприяють поліпшенню взаємин у сім'ї, зближують дітей і батьків. Пропонуємо вам певний перелік ігор, які ви можете використовувати з дітьми під час літнього відпочинку.
Ігри з м'ячем
«Їстівне - неїстівне»
Це одна з найстаріших ігор. Її правила досить прості. Гравці стоять в ряд, ведучий кидає м'яч по черзі кожному з гравців, при цьому вимовляє яке-небудь слово. Якщо слово «їстівне», гравець повинен упіймати м'яч, якщо «неїстівне» - відштовхнути. Якщо гравець помиляється, то вона міняється місцями з ведучим.
«Назви тварина»
Можна використовувати різну класифікацію предметів (міста, імена, фрукти, овочі тощо). Гравці встають по колу і починають передавати м'яч один одному, називаючи слово. Гравець, який не може швидко назвати слово, вибуває з гри. Граючи в таку гру, ви розширюєте кругозір і словниковий запас дитини.
«Дожени м'яч»
Якщо у вас на відпочинок виявилося два м'ячі, можна пограти в цю гру. Правила дуже прості. Гравці передають по команді м'яч один одному, намагаючись, щоб один м'яч не наздогнав інший.
Обережно! Гриби
У період лісових прогулянок в літній час батьки, повинні здійснювати суворий нагляд за дитиною, який збирає квіти, гриби та трави, пробує їх. Не слід також забувати про ретельному контролі за використанням у їжу грибів, зібраних дітьми.Кожен дорослий, якому довірено здоров'я дітей, повинен добре знати, який гриб взяти, а який викинути.
Отже, для того щоб уникнути отруєння отруйними грибами, потрібно збирати тільки ті, які ви добре знаєте.
Здоров'я, і навіть життя який отруївся грибами, в чому залежать від того, наскільки своєчасно їй нададуть медичну допомогу. Слід пам'ятати, що при будь-якому отруєнні грибами, навіть на перший погляд не важкий, необхідно негайно звертатися до лікаря. Але і до приходу лікаря треба діяти швидко і рішуче. При отруєнні будь-яким з отруйних грибів слід постаратися вивести отруйні речовини з організму: прийняти проносне, промити шлунок розчином марганцевокислого калію. Постраждалий дитина повинна перебувати в ліжку, йому шкідливо ходити і сидіти.
Будь-яке отруєння грибами супроводжує блювота і розлад кишечника, викликає зневоднення організму і болісну спрагу. Щоб полегшити стан хворого дитини, потрібно давати йому холодну, злегка підсолену воду, холодний чай, каву, молоко.
Лікують отруєння грибами, як правило, тільки в лікарнях. Щоб лікарю легше було розібратися в причинах отруєння, залишки грибів треба зберегти для дослідження в лабораторії.
Як боротися з комарами.
Укуси комарів не тільки залишають після себе болісний свербіж. Ці комахи можуть бути по-справжньому небезпечними, якщо вони переносять збудника малярії. Відомо більше двох тисяч видів комарів. Причому далеко не всі вони є переносниками малярії. Незважаючи на те, що останнім часом кількість малярійних комарів у середній смузі збільшилася, в більшості випадків ми спостерігаємо звичайні види цих комах. Кров смокчуть лише особини жіночої статі і лише тоді, коли вони готуються до відкладання яєць. Протеїни крові необхідні комарихам, для того щоб відкласти якомога більше яєць. Так, «голодна» комариха може відкласти не більше 50 яєць, а сита - вже до 300. Виявити свою здобич комар може за кілька кілометрів! Жало його схоже на шприц, голка якого ще прикрита особливим протекторним чехольчиком. Як тільки жало введено в тіло, в тканини людини тут же впорскується речовина, що перешкоджає згортанню крові. Для дорослої здорової людини не небезпечні навіть п'ятсот укусів комара. Однак для алергіка і одного може бути достатньо, щоб викликати важку алергічну реакцію і навіть летальний результат. Що робити після укусу? 1. Зробити після укусу міцний розчин харчової соди і періодично обробляти свербляче місце.
2. Змащувати укуси спиртовою настоянкою календули, борним спиртом, томатним соком. 3. Зробити холодну примочку.
4. При множинних укусах прийняти антигістамінний засіб.
5. В похідній аптечці чи на дачі неодмінно слід тримати антигістамінний препарат, фенистил або фукорцин (знімають свербіж і навіть усувають опіки кропиви).
Народні методи при укусах комарів:
1. Обробити сметаною або кефіром.
2. Прикласти до місця укусу листок черемхи або подорожника.
3. Змастити уражене місце бальзамом «Зірочка».
Гарного сімейного відпочинку вам!
Шановні батьки
Ми разом з Вами зацікавлені в тому, щоб відвідування дитиною дитячого садка було комфортним і корисним.
Тому просимо Вас дотримуватися наступних правил:
Запізнення - завжди стрес для дорослих і дітей. Будь ласка, приходьте вчасно! Проводжайте дитину до групи та передавайте особисто в руки педагогам.
Ідучи додому обов'язково повідомте про це вихователя. Якщо у вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з педагогом.
При вході, будь ласка, чистіть взуття та зачиняйте за собою вхідні двері. Крім того ми просимо Вас: Допоможіть своїй дитині вранці роздягнутися, акуратно скласти речі в шафку.
Прослідкуйте, щоб дитина завжди була чистою, акуратно та по сезону одягненою. Прослідкуйте, щоб у дитини були чисті та коротко підстрижені нігті. Дайте дитині з собою носовичок.
У шафі дитини повинний бути завжди запасний одяг для групи. Восени та навесні просимо приносити запасний верхній одяг і взуття для прогулянок.
Щоб запобігти втраті або обміну речей, позначте білизну, одяг і взуття ваших дітей.
Прослідкуйте, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих предметів. Не давайте дитині з собою жувальну гумку, солодощів тощо.
О 9.00 починаються заняття. Тому переконливо просимо Вас: Якщо ви прийшли, коли заняття розпочалося, допоможіть дитині роздягтися і тихо приєднається до дітей. Якщо ви хочете бути присутніми на занятті, попередьте про це педагога та ознайомтеся з правилами відвідування занять.
Не відволікайте педагога під час занять, всі проблеми ви зможете обговорити у зручний час - вранці до 8.00, в другій половині дня після 16.30; а також на індивідуальних консультаціях у спеціально призначений час. Для музичних занять дитині знадобляться чешки в окремому мішку.
Пам'ятайте, іграшка дитини - іграшка для всіх. Вона може зламатися.
У нашому дитячому садку обов'язковими є всі батьківські збори та індивідуальні консультації. Якщо з об'єктивних причин ви не зможете прийти, попередьте педагогів заздалегідь.
За харчування дітей батьки сплачують квитанцію у триденний строк з дня її отримання (не пізніше 20 числа поточного місяця на місяць вперед). Оплата є обов'язковою для усіх.
При виникненні у дитини симптомів отруєння (блювота, пронос) або симптомів ГРВІ (кашель, температура, нежить) звертатися на прийом до дільничного педіатра, в дитячий сад дитина не приймається. Якщо ваша дитина занедужала, просимо до 9.00 повідомити старшу медсестру по телефону 3-34-35
Після хвороби дитина приймається в дошкільний заклад при наявності медичної довідки.
Якщо дитина не відвідувала заклад більше двох тижнів необхідно додати соскоб на ентеробіоз.
А також: Якщо ви не змогли вирішити будь - яке питання з педагогами, ви можете звернутися до вихователя-методиста, завідувача, старшої медсестри. Конфліктні та спірні ситуації у нас прийнято вирішувати за відсутності дітей.
Протягом року буде багато свят, розваг, виставок, які стануть незабутніми подіями в житті вашої дитини, тож візьміть в них активну участь.
Тому просимо Вас дотримуватися наступних правил:
Запізнення - завжди стрес для дорослих і дітей. Будь ласка, приходьте вчасно! Проводжайте дитину до групи та передавайте особисто в руки педагогам.
Ідучи додому обов'язково повідомте про це вихователя. Якщо у вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з педагогом.
При вході, будь ласка, чистіть взуття та зачиняйте за собою вхідні двері. Крім того ми просимо Вас: Допоможіть своїй дитині вранці роздягнутися, акуратно скласти речі в шафку.
Прослідкуйте, щоб дитина завжди була чистою, акуратно та по сезону одягненою. Прослідкуйте, щоб у дитини були чисті та коротко підстрижені нігті. Дайте дитині з собою носовичок.
У шафі дитини повинний бути завжди запасний одяг для групи. Восени та навесні просимо приносити запасний верхній одяг і взуття для прогулянок.
Щоб запобігти втраті або обміну речей, позначте білизну, одяг і взуття ваших дітей.
Прослідкуйте, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих предметів. Не давайте дитині з собою жувальну гумку, солодощів тощо.
О 9.00 починаються заняття. Тому переконливо просимо Вас: Якщо ви прийшли, коли заняття розпочалося, допоможіть дитині роздягтися і тихо приєднається до дітей. Якщо ви хочете бути присутніми на занятті, попередьте про це педагога та ознайомтеся з правилами відвідування занять.
Не відволікайте педагога під час занять, всі проблеми ви зможете обговорити у зручний час - вранці до 8.00, в другій половині дня після 16.30; а також на індивідуальних консультаціях у спеціально призначений час. Для музичних занять дитині знадобляться чешки в окремому мішку.
Пам'ятайте, іграшка дитини - іграшка для всіх. Вона може зламатися.
У нашому дитячому садку обов'язковими є всі батьківські збори та індивідуальні консультації. Якщо з об'єктивних причин ви не зможете прийти, попередьте педагогів заздалегідь.
За харчування дітей батьки сплачують квитанцію у триденний строк з дня її отримання (не пізніше 20 числа поточного місяця на місяць вперед). Оплата є обов'язковою для усіх.
При виникненні у дитини симптомів отруєння (блювота, пронос) або симптомів ГРВІ (кашель, температура, нежить) звертатися на прийом до дільничного педіатра, в дитячий сад дитина не приймається. Якщо ваша дитина занедужала, просимо до 9.00 повідомити старшу медсестру по телефону 3-34-35
Після хвороби дитина приймається в дошкільний заклад при наявності медичної довідки.
Якщо дитина не відвідувала заклад більше двох тижнів необхідно додати соскоб на ентеробіоз.
А також: Якщо ви не змогли вирішити будь - яке питання з педагогами, ви можете звернутися до вихователя-методиста, завідувача, старшої медсестри. Конфліктні та спірні ситуації у нас прийнято вирішувати за відсутності дітей.
Протягом року буде багато свят, розваг, виставок, які стануть незабутніми подіями в житті вашої дитини, тож візьміть в них активну участь.
Немає коментарів:
Дописати коментар