вівторок, 18 січня 2022 р.

Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в молодшій групі. Тема: «Красуня - Зима»

 Мета: Узагальнити і систематизувати уявлення дітей про зиму як про пори року.


Освітні завдання:


1. Згадати ознаки зими;


2. Розглянути з дітьми сніжинку (легка, повітряна, біла).


3. Уточнити поняття «високо» - «низько».


4. Ознайомити з властивостями снігу.


Розвиваючі завдання:


1. Розвивати мова дітей;


2. Сприяти розвитку естетичного сприйняття;


3. Продовжувати вчити дітей виконувати рухи відповідно до тексту.


Виховні завдання:


1. Виховувати любов і дбайливе ставлення до рідної природи;


2. Сприяти формуванню комунікативних навичок;


3. Викликати емоційний відгук у процесі милування рідною природою.


Матеріали для заняття:


1. Іграшковий сніговик;


2. Вирізані сніжинки з паперу за кількістю дітей, корзинка;


3. Відерце зі снігом.


хід заняття

(Діти під музику маршу заходять в групу і сідають на стільчики).


Хлопці, подивіться, до нас сьогодні прийшли гості! Давайте привітаємося з нашими гостями!


Комунікативна гра «Здрастуйте» М. Картушина.


Привіт, долоньки! (Вибирають руки повертають долонями вгору)


Хлоп - хлоп - хлоп! (3 рази плескають у долоні)


Привіт, ніжки! (Пружинка)


Топ - топ - топ! (3 рази тупають ногами.)


Здравчтвуйте, щічки! (Гладять долонями щічки)


Плюх - плюх - плюх! (Злегка поплескують по щічках)


Пухкенькі щічки! (Гладять долонями щічки)


Плюх - плюх - плюх! (Злегка поплескують по щічках)


Привіт, губки! (Качають головою вправо-вліво)


Чмок - чмок - чмок! (Чмокає губами)


Здравствйте, зубки! (Качають головою вправо-вліво)


Клац, клац, клац! (Посміхаються)


Здрастуй мій носик! (Гладять ніс долонями)


Біп - біп - біп! (3 рази натискають вказівним пальцем)


Привіт, малятка! (Простягають руки вперед долонями вгору)


Всім привіт! (Махають рукою)


Вихователь: хлопці подивіться сніговик нам приніс лист. Давайте його прочитаємо.


(Загадка)


«Сніг на полях, Лід на річках,


Завірюха гуляє, Коли це буває? »


(Відповідь дітей: Взимку)


Вихователь показує картинки, на яких зображена зима і її ознаки. А давайте з вами згадаємо, що відбувається взимку? Взимку на вулиці холодно або тепло?


Діти: - Холодно!


На дорогах лід і сніг. Сніг падає на землю з снігового хмари, і на землі від цього з'являються пухнасті замети.


Ой, Хлопці, подивіться, що сніговик нам ще приніс, що в руках у сніговика! (кошик з паперовими сніжинками)


Діти: корзинка


Вихователь: Молодці, а що в кошику?


Діти: сніжинки


Вихователь: витягніть руки вгору долонями. Я покладу вам сніжинку, а тепер подмімо на неї! Ось як здорово, вона літає! Давайте ще раз! Справжній снігопад вийшов! Молодці, Яка вона? Легка, повітряна, біла, паперова. Підніміть її високо над головою (піднімає руки над головою) і відпустіть, нехай летить низько (присідає).


Діти повторюють - показують рукою, кажуть: "Високо", присідають - "низько".


Хлопці, подивіться, а сніговик ще нам приніс подарунки! (сніг в відерці)


Досвід зі снігом


Вихователь: Що в відерці?


Діти: Сніг!


Вихователь підносить до кожної дитини відерце зі снігом: Поторкайте в відерці пальчиками сніг. Який сніг? (Білий, пухнастий, холодний).


Вихователь: А тепер, давайте, я кожному покладу на долоньку сніжок і подивимося, що ж з ним стане? Скажіть, який він?


Діти: холодний.


Вихователь: Давайте всі разом повторимо: холодний. Молодці! А тепер закрийте долоньки і відкрийте долоні. Що стало зі снігом, куди він подівся?


Діти: Сніг розтанув! Давайте повторимо разом, розтанув, молодці!


Вихователь: Покажіть долоньки. Ой, та долоні мокрі!


Вихователь: Що залишилося в долоньках?


Діти: Водичка!


Вихователь: Як ви думаєте, чому сніг став водичкою?


Діти: Тому що долоньки у нас теплі і сніг розтанув.


Ой, хлопці, подивіться, щось наш Сніговик став сумний. Що з ним сталося? Вихователь показує картинку сумного сніговика. (грає сумна музика). Він теж стане таїти, тому що він теж зі снігу. У групі у нас тепло і сніг тане. Давайте попрощаємося з Сніговиком, поки він не розтанув.


Діти: До побачення, Сніговик! Приходь в гості!


Хлопці, які ви молодці. У гри ми з вами грали? Хто до нас в гості приходив? (сніговик). Що подарував нам Сніговик? (Сніг) Який сніг був, коли ви чіпали його долоньками? (холодний). Який настрій у вас після зустрічі з Сніговиком? (гарне, радісне, веселе). Похваліть себе (діти плещуть у долоні). До побачення!


Самооналіз


Тема: «Красуня - Зима»


Забезпечення інтеграції освітніх областей:


Соціально-комунікативний розвиток: розвивати навички вільного спілкування з дорослими і дітьми.


Розвиваючі завдання: Розвивати уміння використовувати в бесіді накопичені знання. Формувати емоційну чуйність. Розвивати зорове і слухове сприйняття, увагу, логічне мислення, зв'язне мовлення.


Пізнавальний розвиток: Формування цілісності картини світу. Систематизація знань про пори року - зима, активізація мовлення дітей через художнє слово.


Музичний розвиток: використання музичного супроводу.


Освітні завдання: уточнювати і розширювати знання дітей про зиму; розвивати вміння відгадувати загадки.


Виховні завдання: виховувати любов і дбайливе ставлення до рідної природи. Сприяти формуванню комунікативних навичок. Викликати емоційний відгук у процесі милування рідною природою.


Організаційна діяльність, підготовка до спільної діяльності.


Спільна діяльність здійснювалася відповідно до конспектом. Конспект складений самостійно, відповідно до завдань основної загальноосвітньої програми, відповідної даному віку дітей. Для реалізації кожного завдання були підібрані прийоми, що допомагають вирішити в цікавій і цікавій формі програмні завдання.


На кожен момент спільної діяльності були підібрані наочні посібники, які стимулювали і активізували дітей до розумової діяльності. Посібники достатнього розміру, естетично оформлені. Їх розміщення та використання було раціональним, продуманим в навчальному просторі і в спільній діяльності з дітьми. В роботі використовувалися ІКТ-технології (музичний супровід).