«Зустріч з казкою»
за творами В.О.Сухомлинського з використанням мнемотехніки
(середня група)
Мета: Уточнити знання дітей про світ казок. Закріпити з дітьми зміст знайомих казок В.О.Сухомлинського, правильно називати героїв казок, впізнавати їх з уривків, оцінювати поведінку героїв. Активізувати дитяче мовлення назвами казок, піснями. Формувати вміння відповідати на запитання за змістом казки.
Формувати уявлення дітей про зимуючих тварин (лисиця, білка, ведмідь, заєць) про характерні особливості зовнішнього вигляду, пристосування до певного середовища. Закріпити знання дітей про те, чим харчуються тварини.
Ознайомити дітей зі змінами в природі, змінами в рослинному та тваринному світі (холодно, морозно, земля вкривається снігом, ріки взялися кригою, тварини ховаються від холоду в теплі нори, дерева одягають «білі шапки» і «сплять» аж до весни і т.д.).
Уточнення наявних у дітей уявлень про розміри і кількість предметів.
Розвивати мовлення дітей. Вчити дітей відповідати на запитання повним реченням. Розвивати сенсорні відчуття, здатність помічати красу живої природи, милуватися нею.
Виховувати бережне ставлення до природи і дбайливе ставлення до тварин.
МАТЕРІАЛ: використання ІКТ (слайди), ілюстрації до казок: «Колобок», «Рукавичка», «Зайчикова хатка», «Вовк і семеро козенят», «Котик і півник», «Червона Шапочка», «Як білочка дятла врятувала»; уривки із знайомих казок В.О. Сухомлинського: «Хлопчик і сніжинка», «Їжачок», «Зайчик і місяць»; мнемотаблиці до казок; атрибути до гри «Поле чудес», костюми лісових звірят.
Дидактичні ігри: «Хто що їсть?», «Чарівні сніжинки».
Хід заняття:
Добрий день, усіх вітаєм.
Раді бачити всіх вас.
А тепер скажіть, будь ласка,
Що чекаєте від нас?
Раді бачити всіх вас.
А тепер скажіть, будь ласка,
Що чекаєте від нас?
Добрий день, вітаєм вас.
Настає дозвілля час.
Діти наші, не зівайте.
Добру казку починайте.
Настає дозвілля час.
Діти наші, не зівайте.
Добру казку починайте.
В казку вирушим всі разом,
Перешкоди всі пройдем.
А хто буде сумувати,
Із собою не візьмем.
Перешкоди всі пройдем.
А хто буде сумувати,
Із собою не візьмем.
Слайд 1
Сьогодні ми зібралися тут всі разом для того, щоб зустрітися з казкою. Діти дуже люблять слухати казки, а дорослі з великим задоволенням розповідають, читають їх дітям. Казка жила, живе і вічно буде жити. Вона буде існувати стільки, скільки будуть жити люди.
Казка буває сумна і весела, казка навчає нас розуму, висміює ледачих і хвальків. Дарує щедрість, багатство хорошим людям.
(Діти сідають за столи)
Вихователь:
-Сьогодні ми казку до нас запросили,
Щоб бачити її і слухати гуртом.
А казка у лісі десь там заблудилась,
Давайте її погукаєм разом.
Щоб бачити її і слухати гуртом.
А казка у лісі десь там заблудилась,
Давайте її погукаєм разом.
– Діти, я навіть не запитую, чи любите ви казки. Звичайно, любите. У кожного з вас є улюблена казка. Я порахую до 5, а потім плесну в долоні, а ви кожен назвіть свою казку.
Слайд 2
(На екрані з'являється зображення засипаних снігом звірів)
Вихователь: - Ой, дітки, люта Зима засипала наших казкових героїв снігом і не пускає їх до вас на гостину поки не виконаєте її завдання. Ви згодні виконати завдання Зими, щоб вона відпустила звірів? (…)
- Тож, увага на екран.
…
(Заходять казкові герої)
Вовк: - Доброго дня, любі діти. Нарешті ми до вас потрапили. Люта зима засипала всі дороги снігом. Та кожен із нас гарно готувався до зими. Лісові звірята ховаються від морозу та вітру в теплі нори.
Лисиця: - Ведмідь з осені вимощує сухим листям барліг і впадає у зимову сплячку аж до весни. Тому і не прийшов до вас на гостину.
Білка: - А я наносила собі в дупло лісових горішків, шишок, насушила грибів – цих запасів мені вистачить на всю зиму.
Зайчик: - А в мене домівки немає і ніяких запасів я не роблю. А ще мені доводиться переховуватися від хижаків під кущами та пагорбами, тому я змінив колір своєї шубки, щоб бути непомітним на білому снігу.
Вихователь: - Діти, а про те, як живеться взимку зайчику є гарна казочка
В.О. Сухомлинського «Зайчик і горобина». Я вам її зараз розкажу. Вмощуйтесь зручненько і слухайте тихенько. (Діти можуть сісти на килимок, на подушечки…)
(Читання В.О. Сухомлинський «Зайчик і горобина»)
Слайд 11 (Мнемотаблиця)
…
Немає коментарів:
Дописати коментар