Педагогічне кредо:«Чудеса заховані не в методиках, а у самій дитині, однак потрібно мати відкрите серце, щоб побачити їх»
четвер, 21 січня 2021 р.
пʼятниця, 15 січня 2021 р.
Подорож до зимового лісу.Інтегроване.Математика
Програмовий зміст. Мовленнєве спілкування: активізувати
зв’язне мовлення у дітей, збагачувати словник новими словами, продовжувати
вчити підбирати прикментники, які означають якість предмета.
Математика: закріплювати вміння дітей правильно називати
цифри від 1 до 8 і повторити
кількісну та зворотню лічбу; правильно відповідати на запитання "скільки", "який", "котрий" і
закріпити знання про геометричні фігури.
Грамота: закріплювати вміння ділити слова на склади;
розрізняти голосні, тверді, м’які приголосні звуки; називати слова із заданим
складом; робити звуковий аналіз слова; розвивати логіку, мислення, пам’ять.
Хід заняття.
- Дітки, сьогодні в нас день незвичайний тому, що ми з вами вирушимо в подорож.
А куди, ми дізнаємося, якщо відгадаємо загадку:
Навесні веселить,
Влітку холодить,
Восени чарує,
Всіх, хто ним мандрує.
Взимку бачить дивні сни
Аж до самої весни. ( Ліс )
- А чим можна подорожувати? ( відповіді дітей ).
- А на чому ми вирушемо, ви дізнаєтесь, якщо по порядку з’єднаєте прямими
лініями всі цифри.
- Так яким чином ми попливемо? (
човном ).
- А цей човен незвичайний: для того, аби він поплив, порахуємо до 7 ( діти
рахують); і зворотня лічба від 7 до 1.
А тепер, щоб човен поплив - двічі тупнемо лівою ногою, тричі плеснемо в долоні
( діти виконують). Діти попливли.
- Хвилі шумлять за бортом, чайки кричать. Скільки чайок ви побачили? ( показати
зображення чайок на малюнку). А дельфнів скільки? Чого більше?
- І так, ми припливли до зимового лісу. А в лісі так гарно, така краса. Ось як
в зимовому лісі ( показати картинку "Зимовий ліс" ).
- Діти, тут, в зимовому лісі на нас чекають багато завдань.
- В лісі є багато мешканців, але основними мешканціями лісу є дерева. Тому нам
потрібно дивлячись на ці дерева розказати які вони є. (засніжені,
мовчазні, засмучені, закутані білою ковдрою, сумні, пухнасті і.т.д).
Завдання 2.
Гра "Закінчи думку".
- В лісі не чути пташиного щебету тому, що.... ( відповіді дітей ).
- А зимуючі птахи зимою пересляються ближче до....
- Ми також допомагаємо пташкам зимою...
- Професія людини, яка доглядає за лісом називається... ( лісником
).
- Для ведмедя не страшні зимові холоди, тому що...
Дидактична гра "Назви птаха".
Зі складів : дя, со, си, во, го скласти
слова-назви зимуючих птахів. Поділити на склади слова сорока, ворона, синиця.
Наступна станція "Цифрова".
Робота з цифрами на набірному полотні.
Гра "Покажи цифрою".
- Скільки пальців на одній руці?
- Скільки кольорів у світлофора?
- Скільки кольорів у веселки?
- Скільки сонечок у небі?
- Скільки очей у сови?
- Скільки коліс у машини?
Дидактична гра "Назви одним словом".
Завдання 3.
Станція "Граматична".
Розбір речень та звуковий аналіз слів: ау, сова, жук, ліс.
Завдання 4.
Станція "Геометрична".
- Як ви гадаєте, чому станція так називається?
Викласти машину з геометричних фігур.
Підсумок заняття.
Конспект заняття з логіко-математичного розвитку «Подорож в математичні джунглі» для старшого дошкільного віку
Конспект заняття з логіко-математичного
розвитку «Подорож в математичні джунглі» для старшого дошкільного віку
Спрямованість змісту (
логіко- математичний розвиток)
Вікова група (старший дошкільний вік)
Тема : Подорож в математичні
джунглі
Завдання : формувати у дітей інтерес до математики. Створювати
ігрові умови для розвитку уваги , пам’яті , кмітливості. Виховувати
самостійність, вміння працювати вдвох , планувати свою діяльність, творчо
виконувати завдання.
Матеріал :іграшки- звірі, дидактичні ігри: «Знайди сусідів» , «З
купинки на купинку», «Відкрий замок», « Знайди колір своєму дню».
ХІД ЗАНЯТТЯ :
Діти , подивіться, які гості до нас завітали. Привітайтеся.
Вліво, вправо оберніться,
Один одному всміхніться.
З доброю, лагідною усмішкою
Можна розпочати наше заняття.
Сьогодні у нас незвичайне заняття. Ми вирушаємо у цікаву
мандрівку в математичні джунглі і зустрінемося з її мешканцями. Живуть тут
числа і цифри , геометричні фігури і наші незмінні супутники дні тижня.
На минулих заняттях ми з вами вивчили багато тем , і щоразу
нам допомагали казкові герої. Сьогодні разом з мешканцями джунглів ми закріпимо
вивчений матеріал.
Шлях до джунглів лежить через зупинки , непрохідні стежинки
, галявинки.
1.
Галявинка «обчислень»
2.
Галявинка «геометрична»
3.
Галявинка «відпочинь»
4.
Галявинка «розумників»
В дорозі можуть трапитися деякі труднощі, можливо
підстерігатиме небезпека. Але нашими помічниками будуть уважність, кмітливість,
взаємодопомога. То ви готові до того , чи не злякались ? (Готові , не
злякались.)
Молодці! Вирушаємо в дорогу. А щоб було веселіше ,давайте
візьмемо з собою в дорогу гру «Відповідай швидко і правильно»
Цукор солодкий, а сіль …
Слон великий, а мишка …
Дерево високе,а куіщ …
Міст широкий, а лінійка …
Ніж короткий, а шабля …
Зрештою ми дісталися до першої зупинки яка назавається (діти
читають) Вихователь.
Живуть тут цифри і числа та мешкають добре знайомі нам
звірі. Вони такі пухнасті і приязні. Давайте назвемо їх.
Діти називають : лев Сімба, мавповча Чі-чі, папуга Гриша,
ведмідь Балу, удав Каа.
Вихователь :
* Скільки звірів у нас ?
* На якому місці стоїть? (відповіді дітей)
Ці звірі як і ми люблять гратися в піжмурки. Давайте з ними
і пограємося.
Ви заплющете очі, а хтось із звірів заховається.
Проводиться гра «Піжмурки»
Ці звірята ніколи не бачили весни і її запашних квіточок. А
чому слоненятко не бачило весну? Відповіді дітей (тому що в джунглях завжди
літо.)
*Діти, назвіть які весняні квіточки ви знаєте ? (відповіді
дітей).
Діти, зробіть гарну клумбу. Візьміть по одрій квіточці. На
кожній квіточці цифра. Я пропоную погратися в гру «назвіть сусідів» Я буду
називати квіточку і цифру на ній, а сусіди цієї квітки повинні відгукнутися.
Вихователь :
Ось ми і потрапили на другу галявину, яка називається (діти
читають «геометрич- на).На цій галявині на нас чекає інтелектуальне кафе. Для
того ,щоб потрапити в ньго нам потрібно оплатити вхід.
Сьогодні ця плата інтелектуальна. Кожен з вас повинен
проявити знання про форму, колір, величину під час дидактичної гри «Відкрий
замок»
Кожний із вас отримує набір замків (більший, менший,
найменший) однакового кольору і набір відповідних геометричних форм однакового
кольору ,але різних за формою і розміром. Слухайте уважно!
Завдання : потрібно правильно співвідносити за кольором і
розміром геометричну форму на замок. Тож не забувайте орієнтуватися на колір
замка і отвору на ньому. Умова: виграє той, хто спритно і правильно справиться
з поставленим завданням.
Молодці, ви вважаєте що справилися з завданням ? (так)
Оце і є плата за вхід. Ви отримали квиток. Підійдіть до столу
замовлень. Щоб ви хотіли отримати в меню ?
Відповіді дітей :(геометричний салат , фірмове тістечко
,трьохшарове желе.) Діти_ виконують завдання з різних геометричних фігур.
Вихователь:
Які геометричні фігури використали в своїх блюдах ?
А тепер пропоную вам хвилинку самообслуговування
(математичні цікавинки та таємниці, де кожен із вас повинен проявити
математичні знання.
5.
Які бувають кути ? (гострі, прямі,
тупі)
6.
Яка фігура має найменше кутів ?
(трикутник)
А найбільше кутів? (многокутник)
7.
Які бувають лінії ? (криві, прямі,
ламані)
Що за лінія , що має початок , а не має кінця ? (промінь)
8.
Які фігури не мають ні кутів, ні
сторін ? (коло, овал)
Добре ми сьогодні попрацювали, відпочивали , але підійшов
час залишати кафе. Вихователь :
Нарешті галявина «відпочинь» Тож давайте відпочивати. Я буду
показувати вам цифру, а ви виконувати дії відповідно цифр.
Скільки раз ногою тупнем (4)
Скільки раз руками хлопнем (5)
Ми присядем скільки раз (60 І нахилимось а цей час (7)
Ми підплигнем рівно стільки (8)
Ай да рахунок ! Гра і тільки.
Подуєм на плече,
І на друге будем дути,
Бо сонечко пече, а вітерця не чути.
Подуєм на животик
Мов трубочка стане ротик
Тепер подуєм на хмаринки
Піднімем вітер, і який
Насунулися чорні хмари
Пішов дрібненький дощик (кап, кап)
Ми сховалися під кущик.
Скоро сонце виглянуло. Ми знову рядком пішли по джунглям.
Подорожуємо далі.
Ось ми і дісталися останьої зупинки “Розумників» Якщо це
джунглі, то хто ці розумники? (розумні звірі)
Давайте поміркуємо, в чому проявляється їхній розум? (вони
добувають собі їжу, добре полюють)
Вірно, вони хорошо орієнтуються в частинах доби. Тож давайте
покажемо звірятам свої знання. Згодні?
Діти, отже ми з вами частинка того, серед чого живимо. Ми
вже навчилися орієнтуватися в часі і просторі. По чому можна визначити, яка
частина доби? (по комахам, по рослинах, по сонцю)
Сонце сховалось? (вечір)
Сонце зійшло? (ранок)
Сонце стало серед неба? (день)
А тепер давйте наділимо людськими і казковими якостями кожну
частинку доби.
Ким тепер стане ранок ? (ранок стане маленьким лісовичком)
Ким стане день:? (хлопцем красенем у золотій короні)
А вечір? (турботливим дідусем)
А ким стане ніч? (красунею чарівницею і старенькою бабусею)
Вихователь. А зараз використовуючи коротенькі образи-етюди
розкажіть про: маленького лісовичка, дня-красеня, дідуся вечора, красуню
чарівницю.
(діти описують кожну частину доби.)
Вихователь: пропоную погратися в гру «добери колір своєму
дню»
Завдання : доберіть якийсь колір, щоб можна пошити вбрання
вашому дневі, й поясніть ,чому ви обрали саме цей колір.
(діти виконують завдання)
Молодці, гарно ви справилися з цим завданням.
Підсумок.
Мандрували, в джунглях побували
Хоча цікаво було там
Та пора додому нам.
На якій галявині вам найбільше сподобалось?
На яку галявину ви хотіли повернутися?
На якій галявині було найважче?
Пропоную вам домашнє завдання : вдома кожен з вас складе і
зашифрує маршрут, по якому ми здійснимо наступну подорож.
Дитячий сценарій на Різдво
Цікавий різдвяний сценарій для дітей в ігровій формі розповість, хто такий Ісус Христос та чому Його люблять і поважають у всьому світі. Дітлахи заспівають різдвяних пісень та дізнаються більше про героїв біблійних легенд , а ще — нагадають всім, які страви мають прикрашати стіл під час святкової вечері.
Різдво Христове
Справа на сцені – вертеп, зліва – куточок хати зі столом.
Ведуча: В Вифлиємі народився,
Мов зоря, з небес спустився,
В кожне серце знов і знов
Мир несеш Ти і любов.
Діти виконують пісню «Ніч Різдва».
Свіжеє сіно, ясла кленові,
Ясна дитина...
Діва Марія коси шовкові
Стеле для Сина…
Біле ягнятко дише на Бога,
Сивеє дише.
Дишать для Бога,
Щоби для нього
Було тепліше.
В небі черкають крила об крила
Ангелів — сила.
В небі ніколи так не дзвонила
Пісня зраділа.
Заходить дівчинка з різдвяною зіркою, стає біля вертепу.
Дівчинка: Засіяла зірка ясна,
Промениста і прекрасна,
Вхід в печеру освітила.
В ній Пречиста народила.
Ось воно, Дитятко Боже,
Дуже миле і пригоже.
В небі Ангели співають
Бога Сина прославляють.
Діти виконують «Пісню Ангелів».
Як на Ангельськім крилі
Радість в небі й на землі.
Бог Отець, як обіцяв,
Сина вам Свого прислав.
Програш.
Радість в небі й на землі.
Ось лежить у яслах Він,
Ваш Спаситель, Божий Син.
З піднебесся ллється спів:
– Вас Господь благословив.
Програш.
– Вас Господь благословив.
Заходять три пастушки.
1-й Пастушок: Уночі ми в полі були,
Співи Ангельські почули.
Про Царя давно ми знали,
На Його прихід чекали.
2-й Пастушок: Швидко рушили в дорогу
Поклонитись Царю-Богу.
Виросте Дитятко Боже –
Зло й страждання переможе.
3-й Пастушок: Це – наш добрий Цар, Учитель
Ісус Христос Спаситель.
Ми найпершими прийшли,
Поклонились до землі.
Заходять три царі.
Ведуча: А за ними три Царі принесли свої дари.
1-й Цар: Із далекої землі
Ми дарунки привезли:
Ладан, золото і смирну,
І любов свою безмірну.
2-й Цар: Біля ясел зупинились,
На дитятко задивились.
В яслах він лежить тихенько,
Божий Син, Ісус маленький.
3-й Цар: А Марія із Дитятком,
Як голубка з голубʼятком.
Тож прийміть дари багаті
Для небесного Дитяти.
Царі складають дари біля ясел.
Всі разом з дітьми виконують колядку «Нова радість стала».
Нова радість стала,
Яка не бувала.
Над вертепом звізда ясна
На весь світ засіяла.
Над вертепом звізда ясна
На весь світ засіяла.
Де Христос родився,
З Діви воплотився,
Як чоловік, пеленами
Убого повився.
Як чоловік, пеленами
Убого повився.
Пастушки з ягнятком
Перед тим дитятком
На колінця припадають,
Царя-Бога вихваляють.
На колінця припадають,
Царя-Бога вихваляють.
Дійство біля вертепу закінчується, починається приготування Святої вечері. Господиня з дочкою накривають на стіл.
Господиня: Ось варенички гарячі,
Цибулькою засмажені добряче.
Дочка: І картопелька печена є
З часничком товченим.
Господиня: Солоні опеньки,
Смачні та гостренькі.
Неси швиденько, дочко,
Квашену капусту та огірочки,
Щоб було чим пригощати,
Людей добрих частувати.
Дочка: Несу! Несу! Ось борщик пісний,
Гарячий та запашний.
Господиня: А на останнє –
Голубці гречані
Та різні маринади
Для смаку та принади.
Дочка: Посеред столу – кутя,
Щоб все було до пуття.
Господиня: Ну все! В добрий час
Дванадцять страв у нас.
Дочка: Тату! Готово! Заносьте дідуха.
Батько з сином заносять дідуха.
Син: Сніг сміється – Різдво,✳
Я радію з татом.
Несемо ми з ним удвох
Дідуха до хати.
Наш дідух – із жита сніп,
Звʼязаний з обжинків.
Є він в хаті – буде хліб,
Будуть добрі вчинки.
✳Вірші Василя Слапкука.
Дівчинка підходить до хлопчика (дочка і син), беруться за руки і дивляться вгору.
Дочка: Блисне перша зірка
Сяйвом променистим, —
Мати всіх запросить
До вечері їсти.
Син: Виглянь, виглянь, зірко,
Ми тебе чекаєм
Вечеряти з нами
За старим звичаєм.
Господиня: Прошу всіх до столу. (Родина сідає вечеряти.)
Діти виконують «Колядку».
Вийди, зіронько, на небо,
Освіти нам путь-дорогу.
Ми йдемо колядувати,
Щоб віддати шану Богу.
Понад снігом, понад світом
Спів різдвяний покотився.
Веселіться, люди, нині
Бог предвічний народився.
Ведуча: Во славу Сина й Господа Творця
Хай радістю наповняться серця!
Христос рождається!
Діти: Славімо Його!
Сценарій підготовлено за матеріалами книги «Різдво Христове. Від А до Я. Сценарії».