Програмовий зміст. Мовленнєве спілкування: активізувати
зв’язне мовлення у дітей, збагачувати словник новими словами, продовжувати
вчити підбирати прикментники, які означають якість предмета.
Математика: закріплювати вміння дітей правильно називати
цифри від 1 до 8 і повторити
кількісну та зворотню лічбу; правильно відповідати на запитання "скільки", "який", "котрий" і
закріпити знання про геометричні фігури.
Грамота: закріплювати вміння ділити слова на склади;
розрізняти голосні, тверді, м’які приголосні звуки; називати слова із заданим
складом; робити звуковий аналіз слова; розвивати логіку, мислення, пам’ять.
Хід заняття.
- Дітки, сьогодні в нас день незвичайний тому, що ми з вами вирушимо в подорож.
А куди, ми дізнаємося, якщо відгадаємо загадку:
Навесні веселить,
Влітку холодить,
Восени чарує,
Всіх, хто ним мандрує.
Взимку бачить дивні сни
Аж до самої весни. ( Ліс )
- А чим можна подорожувати? ( відповіді дітей ).
- А на чому ми вирушемо, ви дізнаєтесь, якщо по порядку з’єднаєте прямими
лініями всі цифри.
- Так яким чином ми попливемо? (
човном ).
- А цей човен незвичайний: для того, аби він поплив, порахуємо до 7 ( діти
рахують); і зворотня лічба від 7 до 1.
А тепер, щоб човен поплив - двічі тупнемо лівою ногою, тричі плеснемо в долоні
( діти виконують). Діти попливли.
- Хвилі шумлять за бортом, чайки кричать. Скільки чайок ви побачили? ( показати
зображення чайок на малюнку). А дельфнів скільки? Чого більше?
- І так, ми припливли до зимового лісу. А в лісі так гарно, така краса. Ось як
в зимовому лісі ( показати картинку "Зимовий ліс" ).
- Діти, тут, в зимовому лісі на нас чекають багато завдань.
- В лісі є багато мешканців, але основними мешканціями лісу є дерева. Тому нам
потрібно дивлячись на ці дерева розказати які вони є. (засніжені,
мовчазні, засмучені, закутані білою ковдрою, сумні, пухнасті і.т.д).
Завдання 2.
Гра "Закінчи думку".
- В лісі не чути пташиного щебету тому, що.... ( відповіді дітей ).
- А зимуючі птахи зимою пересляються ближче до....
- Ми також допомагаємо пташкам зимою...
- Професія людини, яка доглядає за лісом називається... ( лісником
).
- Для ведмедя не страшні зимові холоди, тому що...
Дидактична гра "Назви птаха".
Зі складів : дя, со, си, во, го скласти
слова-назви зимуючих птахів. Поділити на склади слова сорока, ворона, синиця.
Наступна станція "Цифрова".
Робота з цифрами на набірному полотні.
Гра "Покажи цифрою".
- Скільки пальців на одній руці?
- Скільки кольорів у світлофора?
- Скільки кольорів у веселки?
- Скільки сонечок у небі?
- Скільки очей у сови?
- Скільки коліс у машини?
Дидактична гра "Назви одним словом".
Завдання 3.
Станція "Граматична".
Розбір речень та звуковий аналіз слів: ау, сова, жук, ліс.
Завдання 4.
Станція "Геометрична".
- Як ви гадаєте, чому станція так називається?
Викласти машину з геометричних фігур.
Підсумок заняття.
Немає коментарів:
Дописати коментар