Конспект тематичного заняття
з основ безпеки
життєдіяльності
«Нолик у гостях у малят»
І молодша група
Підготувала і провела
вихователь: Бровко Л.Г.
2021р.
Мета: продовжувати ознайомлювати дітей із небезпечними
предметами, вчити безпечної поведінки в побуті із гострими та дрібними
предметами ,хімічними препаратами та ліками .Навчати безпечної поведінки з
незнайомцями. Продовжувати вчити ,що неможна відкривати двері самим без
дорослих. Закріпити знання про правила
особистої гігієни. Продовжувати ознайомлювати з елементами пошуково-
дослідницької діяльності. Виховувати
обережність та уважність. Розвивати мислення , мовлення. Створювати
позитивний настрій під час заняття
Матеріал: Нолик,помагатор,Д.Г. «Безпечно- небезпечно»( ніж, молоток, голка, шило, викрутка, ножиці, лялька , машинка, кубики….);
Д.Г. «Чисті ручки»(предмети гігієни,
матеріал для досліду);фрукти, Д.Г. «Безпечні та небезпечні предмети» ( картинки з предметами),
Попередня
робота: бесіда «Будьте обережні, «Чим можна гратися малятам», розгляд ілюстративного матеріалу по даній темі, перегляд
мультфільму «Фіксики».
Хід заняття
I.
Організаційний момент.
Вихователь:Станьте, діти, всі чемненько,
Усміхніться
всі гарненько,
Посміхніться
ви до себе
Усміхніться
ви до мене
Усміхніться
ви гостям
Скажем
Добрий день
Всім нам!
Вихователь:Малята, сідайте гарненько на свої стільчики і будемо
розпочинати заняття. ( діти сідають на
стільчики, і з’являється відео)
Вихователь:Дітки, коли я сьогодні йшла до дитячого садка мені
прийшло повідомлення. Але я не встигла його переглянути, то ж давайте зараз
разом подивимось що ж там мені прийшло!
Чути стук у двері. Вихователь підходить до дверей
Вихователь: Хто там?
Нолик:Я- Нолик!Ви знаєте мене з мультфільмів про фіксиків
Вихователь:Дітки, ви знаєте хто такий Нолик? Якшо ви ми його
знаємо, то хай заходить
II.
Основна частина
Заходить
Нолик
Нолик:Добрий день! Мій Татус і Мася пішли на роботу. І
забули вдома помагатор. Хвалиться …
Ой а ви хочете побачити? Фіксик
намагається відкрити, а він не відкривається Ти- диш!! Помагатор
відкриється після того як ви затанцюєте улюблений таночок фіксиків.
Таночок
«Помагатор»
Дидактична гра «Безпечно небезпечно»
Відкриває помагатор
Нолик:Ой скільки тут багато речей: і іграшки і татові
інструменти. Мені потрібна ваша допомога. Ви хочете погратися моїми іграшками?
Тоді маєте мені допомогти розібрати їх. (Небезпечні
предмети Нолик віддає вихователю, а іграшки – дітям)
Нолик:Ти – диш!!!
Таночок
«Помагатор»
Вихователь: Дітки, а ви знаєте, що
роблять Фіксики? (Ремонтують предмети )А
для цього їм потрібні різні небезпечні інструменти.
Нолик:Дітки, я теж хочу щось полагодити. От наприклад
…..оцей стілець. (хапає молоток)
Вихователь: Ти ж іще маленький для
цього!
Нолик:Нічого, я ж Фіксик, у мене все вийде. ( Нолик бере молоток і стільчик .Хоче забити
цвяха і вдаряє по пальцю)
Нолик:Ой болить,
болить….
Вихователь: Що робити? ( відповіді дітей)
Вихователь: Десь у мене була аптечка і в ній є чарівний пластир і водичка , ми
перебинтуємо йому пальчик. ( діти
перематали пальчик)
Нолик:ТИ- диш!
Зачекайте, діти я хочу вас пригостити. (
Нолик біжить і бере з аптечки пігулки)
Вихователь: Що ти робиш, Нолику?
Нолик: Хочу пригостити малят вітамінками……
Вихователь: А хіба можна малятам брати ліки самим? ( відповіді дітей)
Вихователь: Замість вітамінок я вас пригощу фруктами які містять корисні вітаміни. ( Вихователь ставить фрукти в вазі. Нолик кидається на фрукти)
НОлик: О , я так зголоднів!!!!! Як же смачно ( тягне фрукт до рота)
Вихователь: Нолику, ти що, не можна брати відразу до рота фрукти!!!! Поглянь на свої
руки- які вони чисті чи брудні.
Нолик:Здається чисті.
Вихователь: Ні, Нолику, ми сьогодні з тобою багато грались, брали до рук різні
предмети і іграшки, на яких живуть безліч мікробів. Дітки, скажіть, а чи можна
їсти брудними руками? Що потрібно зробити перед тим , як їсти?
Давайте покажемо Нолику, як мити ручки. ( Малята миють руки)
Нолик:Дякую Вам , малята. А то я зовсім не знав, що руки треба мити, тепер я
завжди буду мити руки перед їжею.Піду поділюсь корисними вітамінами з Сімкою і
навчу її також мити ручки.
IІІ. Підсумок заняття.
Вихователь: До побачення , Нолику! Малята , а вам сподобалось грати з Ноликом? А
давайте ми з вами покажемо нашим гостям чого ми навчили Нолика. Ось у мене є
картки із зображенням безпечних і небезпечних предметів. Візьміть кожен собі по
картиночці . Подивіться, що на ній зображено. Якщо це предмет з яким небезпечно
гратись- ми причепимо його у червоне віконечко.А якщо це безпечні іграшки з якими
можуть гратися дітки- то ми їх почепимо у зелене віконечко.
Дидактична гра «Безпечні і небезпечні
предмети»
Вихователь: Молодця, малята! Ви були дуже уважними, відповідали на питання. Дякую.