вівторок, 4 лютого 2025 р.

 Заняття для старшої групи ДНЗ: "Моя оселя"

Мета: розширити знання дітей про предмети домашнього вжитку, вправляти в умінні називати предмети меблів та їх складові частини; розвивати вміння групувати предмети за призначенням; виховувати дбайливе ставлення до домашнього майна.

Матеріали: м’яч, дві ляльки, макети кімнат (вітальня, кухня, спальня, дитяча кімната), картки із зображенням меблів.


Хід заняття:

1. Організаційний момент:

Вихователь:
Доброго дня, діти! Сьогодні до нас в гості прийшли дві ляльки – Маринка та Іринка. Вони отримали нові квартири і хочуть, щоб ми допомогли їм розташувати меблі. Допоможемо їм? Але спершу давайте привітаємось!

Діти разом з вихователем виконують привітальну пісню:

У садочку новий день,
Всім говорим - Добрий день,
Добрий день мені й тобі,
Усім людям на Землі.


2. Вступна бесіда:

Маринка:
Діти, ми хочемо дізнатися, чи знаєте ви свою адресу? Що таке адреса?

Вихователь допомагає дітям дати відповіді:

  • Адреса – це місце, де ти живеш.

  • Це будинок, у якому я живу.

  • Це квартира, в якій я живу.

Вихователь:
А хто може назвати свою адресу?

Діти називають свої адреси, а вихователь підводить до теми домашніх приміщень та меблів.


3. Розгляд кімнат та меблів:

Маринка:
Діти, ми хочемо дізнатися, які кімнати є у вашій квартирі. Як називаються кімнати, в яких ви живете?

  • Кімната, де сплять – це спальня.

  • Кімната, де готують їжу – це кухня.

  • Кімната, де родина відпочиває – це вітальня.

Діти повторюють та запам'ятовують назви кімнат.


4. Вивчення предметів меблів:

Вихователь:
А хто знає, що є у вас вдома в коридорі? Які меблі можна поставити там?

Діти відповідають:

  • Полички для ключів та парасольок.

  • Шафи для одягу.

  • Вішалки для одягу.

  • Стільці, на яких можна сісти та взутись.

Вихователь:
Правильно! Щоб коридор був затишний і чистий, потрібно постійно прибирати і доглядати за меблями.


5. Вірш для закріплення знань:

Іринка:
Я хочу прочитати вірш про наш рідний дім. Слухайте!

Хай живе наш рідний дім!
Тепло й затишно у ньому.
Тут і тато, тут і ненька,
І дідусь з бабусею рідненькі.
(Є. Железнякова)


6. Дидактична гра "Здогадайся, що це?"

Вихователь:
Зараз ми пограємо в гру. Я буду називати частину мебля чи предмета, а ви повинні здогадатися, в якому меблі або предметі він знаходиться.

  • Воно має ручку (магнітофон, праска, шафа…)

  • У нього є ніжка (стіл, стілець, шафа…)

  • Воно може бути гарячим (праска, пічка, чайник…)


7. Фізкультхвилинка:

Вихователь:
Ви вже трошки втомились? Давайте трохи відпочинемо! Виконуємо фізкультхвилинку:

На вулиці садовій діти крокують.
Дім підвівся новий.
В ньому вікна на всі боки,
Лічить, не полічить.
А дах такий високий,
Пташкам не долетіть.
Дім – не відвести очей,
У домі – тисячі людей.


8. Рухлива гра "Хитрий няв":

Вихователь:
Лялькам дуже сподобалося, як ви працюєте, і вони хочуть, щоб ми пограли в рухливу гру «Хитрий няв». Починаємо!

В дім зайшла Маринка,
З нею Іринка,
Потім зайшов Гнат,
Скільки всіх хлоп'ят?

Діти виконують рухи по лічилці, а той, кому дісталося останнє слово, стає «хитрим нявом» і ловить інших дітей.


9. Підсумки заняття:

Вихователь:
Молодці! Сьогодні ми багато дізналися про наші домівки та предмети, що в них є. Хто допоміг Маринці та Іринці? Що нового ви сьогодні дізналися?

Діти відповідають на запитання, підсумовуючи заняття.


Завершення:

Вихователь:
Ми дізналися, як важливо дбати про наші оселі та про меблі в них. Тепер наші ляльки будуть жити у затишних квартирах, а ви завжди знатимете, що потрібно для того, щоб ваш дім був комфортним і красивим. Дякую за допомогу!

Немає коментарів:

Дописати коментар